| Item Code | 802741 |
|---|---|
| Approx. Weight | 5 g |
| Warranty | 12 months |
| Metal | 14k Gold |
| Width | 7/16in (11mm) |
| Length | 1in (30mm) |
| Earring Type | Cluster, Drops |
| Jewelry Shape | Heart |
| Carat Weight | 1.5 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Color | G-H |
| Clarity | VS-SI |
| Stone Setting Type | Pave, Prong |
1.5ct 14K Gold White Yellow Diamonds Heart Earrings Hoop Dangles
Regular Price: $3,238.00
14K Gold Diamond Double Heart Drop Earrings for Women 1.7ct by Luxurman
Regular Price: $4,101.00
Unique Luxurman Drop Earrings White & Pink Diamond Heart Earrings 14k Gold
Regular Price: $3,622.00
14K Gold Dangle Diamond Heart Earrings 3ct by LUXURMAN
Regular Price: $6,303.00
14K Gold Dangle Diamond Heart Earrings for Women 1.5ct
Regular Price: $3,525.00
14K Gold Heart Diamond Hoop Earrings Inside Out Design 1 Carat by Luxurman
Regular Price: $2,865.00
Inside Out Diamond Heart Earrings 1.35ct 14K Gold Hoops
Regular Price: $2,635.00
1 Carat Diamond Ring for Women Heart Design 14K Yellow Rose White Gold
Regular Price: $2,793.00
There are no questions for this product.
Loading...
Unisex Round Diamond Stud Earrings Clusters in 14K Gold 1.75ct
One Carat Black Diamond Hoops 14K Gold Huggie Earrings by Luxurman