| Item Code | 803034 |
|---|---|
| Approx. Weight | 3.5 g |
| Warranty | 12 months |
| Metal | 14k Gold |
| Width | 3/8in (10mm) |
| Length | 13/16in (20mm) |
| Earring Type | Hanging, Hypoallergenic, Drops |
| Jewelry Shape | Heart |
| Earring Back | Push |
| Carat Weight | 1.7 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Shape | Round |
| Color | G-H |
| Clarity | VS-SI |
| Stone Setting Type | Pave |
Unique Luxurman Drop Earrings White & Pink Diamond Heart Earrings 14k Gold
Regular Price: $3,622.00
14K Gold Dangle Diamond Heart Earrings 3ct by LUXURMAN
Regular Price: $6,303.00
14K Gold Dangle Diamond Heart Earrings for Women 1.5ct
Regular Price: $3,525.00
14K Gold Heart Diamond Hoop Earrings Inside Out Design 1 Carat by Luxurman
Regular Price: $2,865.00
14K Gold Round Diamond Infinity Drop Earrings for Women 3.5ct
Regular Price: $7,680.00
Luxurman Designer Square Diamond Drop Earrings for Women 4 Carat 14k Gold
Regular Price: $7,832.00
Ladies Diamond Flower Drop Earrings 2.9ct 14k Gold Unique Design
Regular Price: $6,500.00
Unique Diamond Drop Earrings For Women 2.4ct 14k Gold
Regular Price: $5,844.00
Golden Globes Diamond Dangle Earrings 3ct 14K Gold
Regular Price: $6,038.00
Small Golden Globes Diamond Dangle Earrings 2.50ct
Regular Price: $5,469.00
There are no questions for this product.
Loading...Share your thoughts with other customers
Write a review
Marie
May 30, 2020
Heather
Aug 14, 2019
Very Stylish
1 Carat Round Halo Diamond Cluster Stud Earrings in 14k Gold by Luxurman
Custom 9mm Halo 14K Gold Cluster Diamond Earrings Studs for Men or Women 0.95ct