| Item Code | 407184 |
|---|---|
| Approx. Weight | 14.8 g |
| Warranty | 12 months |
| Metal | 14k Gold |
| Width | 7/16in (11.8mm) |
| Length | 7in (178mm) |
| Chain/Bracelet Type | Designer |
| Clasp | Box Clasp with Safety |
| Carat Weight | 2 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Shape | Round |
| Color | H-I |
| Clarity | SI-I |
| Stone Setting Type | Pave |
14K Gold Diamond Tennis Bracelet for Women | Half Bezel Setting | 2.19ct
Regular Price: $6,617.00
Ladies' 14K Gold Diamond Flower Bracelet | Baguette Round Pear Marquise Cut | 3.18ct
Regular Price: $6,624.00
Women's 14K Gold Diamond Chevron Bracelet | Pave Set | 1.7ct
Regular Price: $6,699.00
14K Round G VS Diamond Tennis Bracelet 4.4ct White Yellow or Rose Gold
Regular Price: $7,122.00
14K Gold Round Diamond Tennis Bracelet for Women 5 Carats
Regular Price: $9,277.00
Diamond Tennis Bracelet 5.50ct - 14K Gold Round Prong
Regular Price: $8,302.00
14K Gold Diamond Tennis Bracelet for Men and Women | Bezel Setting | 3.23ct
Regular Price: $7,500.00
Round Diamond 14K Gold Women's Tennis Bracelet 5 Carat
Regular Price: $8,328.00
Designer Diamond Bracelet for Women 14K Gold 4.94ct
Regular Price: $8,626.00
Unique 14K Gold Cuban Chain Link Diamond Bracelet for Women | Pave Setting | 4.5ct
Regular Price: $9,452.00
There are no questions for this product.
Loading...Share your thoughts with other customers
Write a review
LaVonna
Jun 25, 2025
14K Gold Baguette Round Diamond Tennis Bracelet for Women 4ct
Elegant 14K Gold Citrine Cable Bracelet for Women | Bezel Set | Chain Link | 1.5ct