| Item Code | 204236 |
|---|---|
| Approx. Weight | 6.6 g |
| Warranty | 12 months |
| Metal | 14k Gold |
| Ring Style | Birthstone |
| Bridal | Band, Bridal, Engagement |
| Width | 5/16in (8mm) |
| Length | 5/16in (8mm) |
| Carat Weight | 1.88 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Color | H |
| Clarity | SI |
| Stone Setting Type | Channel, Invisible, Pave |
Celine Lab Grown Diamond Ring | 2 Carat Cushion Diamond Sculptural-Inspired Engagement Ring
14k Gold Vintage Design 2 Carat Round & Princess Cut Diamond Engagement Ring
Regular Price: $4,140.00
There are no questions for this product.
Loading...Share your thoughts with other customers
Write a review
Martin
Jan 8, 2015
Kaylee
Nov 25, 2013
Victoria
Nov 25, 2013
Ron
Oct 15, 2013
Simona
Jul 4, 2013
48 West 48th St, STE 302 New York, NY 10036
Hours Monday - Friday 11:00 AM - 6:30 PM
Phone 1-212-398-3123
Address: 48 West 48 St., Suite 302, New York, NY 10036.
1-212-398-3123. © 2026 ItsHot.com |
Terms & Conditions | Privacy Policy
10K Gold Men's Pave Diamond Ring 1.50ct
14K Gold Designer Diamond Wedding Band for Women 1.75ct