| Item Code | 004690 |
|---|---|
| Approx. Weight | 1.6 g |
| Warranty | 12 months |
| Metal | 14k Gold |
| Width | 1/4in (6mm) |
| Length | 13/16in (21mm) |
| Jewelry Shape | Flower |
| Carat Weight | 0.5 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Color | H |
| Clarity | SI |
| Stone Setting Type | Bezel, Prong |
Belly Button Ring in Gold with Flower 0.62ct Diamond
Regular Price: $1,948.00
Belly Button Ring in Gold with Flower Diamond 0.79ct
Regular Price: $1,726.00
14K Gold White & Pink Diamond Belly Button Flower Ring 0.75ct
Regular Price: $2,220.00
Belly Button Ring in Gold with Flower 1.38ct
Regular Price: $3,263.00
Belly Button Ring in 14K Gold Diamond Belly Sun 0.77ct
Regular Price: $3,575.00
14K Gold and Diamond 0.42ct Dolphin Belly Button Ring
Regular Price: $1,515.00
| Question: | |
| Answer: |
Manufacturing time is about 4-6 business days (hand made in New York); shipping to Australia is $65 USD and takes about 3-4 business days via fedex. |
Loading...Share your thoughts with other customers
Write a review
Aruzhan
Oct 22, 2021
Very cute and comfortable
Michael
Jun 4, 2020
Mark
Apr 17, 2018
Belly Button Ring in Gold with Flower Diamond 0.79ct
14K Gold Upscale Quality 0.41ct Diamond Belly Ring
by Jamie Nov 24, 2014