| Item Code | 406904 |
|---|---|
| Approx. Weight | 13 g |
| Warranty | 12 months |
| Pendant Type | Angel |
| Metal | 10k Gold |
| Width | 1 1/2in (39mm) |
| Length | 2 1/8in (55mm) |
| Jewelry Shape | Round |
| Carat Weight | 0.95 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Shape | Round |
| Color | H |
| Clarity | SI |
| Stone Setting Type | Pave |
Real 10K Gold Angel Diamond Medallion Pendant For Men 2.15 CT
Regular Price: $5,938.00
Iced Out Crowned Angel Pendant with Diamonds in 10K Gold 1.5ct
Regular Price: $4,865.00
14K Solid Gold Mini Diamond Angel Pendant 0.7ct Small Baby Angel Charm
Regular Price: $5,096.00
Men's and Women's 14K Gold Diamond Cremation Urn Pendant with Angel Wings 1.5ct
Regular Price: $4,298.00
14K Solid Gold Diamond Angel Pendant 0.63ct Small Baby Angel Charm
Regular Price: $3,681.00
LUXURMAN Solid 14k Gold Rope Chain For Men & Women Diamond Cut 5mm
Regular Price: $8,229.00
| Question: | |
| Answer: |
The bail on this pendant is approximately 9mm X 5mm. Any 3mm, 4mm or 5mm solid chain will be suitable. |
Loading...Share your thoughts with other customers
Write a review
Jimmy
May 11, 2025
jerrell
Mar 4, 2024
Nice.. Very nice.!!
Daniel
May 5, 2022
MD,US
Yoeum
Feb 9, 2022
Barry
Nov 6, 2021
Very happy with product
48 West 48th St, STE 302 New York, NY 10036
Hours Monday - Friday 11:00 AM - 6:30 PM
Phone 1-212-398-3123
Address: 48 West 48 St., Suite 302, New York, NY 10036.
1-212-398-3123. © 2026 ItsHot.com |
Terms & Conditions | Privacy Policy
10K Gold Liberty Coin Cuban Link Triangle Diamond Pendant for Men 1.05ct
Unique 10K Gold Lion Head Diamond Pendant for Men 0.9ct by Luxurman
by Trevor Aug 13, 2022