| Item Code | 010370 |
|---|---|
| Warranty | 12 months |
| Approx. Weight | 1 g |
| Metal | 14k Gold |
| Width | 1/8in (3mm) |
| Length | 3/4in (19mm) |
| Pendant Type | Journey |
| Carat Weight | 0.5 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Shape | Round |
| Color | H |
| Clarity | SI |
| Stone Setting Type | Prong |
14k Gold 5 Stone Diamond Journey Pendant 0.52ct
Regular Price: $1,876.00
3 inch Long Diamond Journey Necklace Ladies 14k Gold String Pendant 0.75Ct
Regular Price: $1,763.00
14k Gold Unique 5 Stone Diamond Journey Necklace 0.50ct
Regular Price: $1,937.00
14K Yellow Rose or White Gold Journey Diamond Pendant for Women 1ct
Regular Price: $2,015.00
14K Gold Designer 5 Stone Diamond Journey Necklace 0.50ct
Regular Price: $1,751.00
14K Gold Designer Journey Diamond Pendant 1.05ct
Regular Price: $1,901.00
Round Diamond Tennis Bracelet in White Gold Yellow Gold Rose Gold 1.5ct 10K
Regular Price: $3,567.00
There are no questions for this product.
Loading...Share your thoughts with other customers
Write a review
Jules
Sep 11, 2019
Affordable and classy ladies pendant
Morgan
Dec 8, 2014
14K Gold Diamond Star Pendant 0.28ct
10K Diamond Praying Hands Pendant 0.36ct