| Item Code | 100134 |
|---|---|
| Approx. Weight | 8 g |
| Warranty | 12 months |
| Metal | 14k Gold |
| Width | 3/4in (20mm) |
| Length | 1 1/2in (36mm) |
| Earring Type | Hanging, Hypoallergenic, Chandelier |
| Jewelry Shape | Flower |
| Carat Weight | 0.71 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Shape | Round |
| Color | H |
| Clarity | SI-I |
| Stone Setting Type | Bezel, Pave |
Designer Diamond Dangle Drop Earrings for Women | 14K Gold | Leaf Design | 1ct
Regular Price: $2,327.00
Women’s 14K Gold Diamond Drop Earrings | Floral Swirl Design | 0.94ct
Regular Price: $2,228.00
Women's 14K Gold Diamond Flower Drop Earrings | Screw Back | 0.97ct
Regular Price: $1,971.00
Unique Designer Ladies White Yellow Diamonds Flower Drop Earrings 14K Gold
Regular Price: $3,976.00
Luxurman Designer Flower Cluster Diamond Earrings for Women 2.4ct 14K Gold
Regular Price: $4,633.00
There are no questions for this product.
Loading...Share your thoughts with other customers
Write a review
Shirley
Oct 15, 2013
48 West 48th St, STE 302 New York, NY 10036
Hours Monday - Friday 11:00 AM - 6:30 PM
Phone 1-212-398-3123
Address: 48 West 48 St., Suite 302, New York, NY 10036.
1-212-398-3123. © 2026 ItsHot.com |
Terms & Conditions | Privacy Policy
14K Unique Huggie Diamond Earrings 0.77ct
14K Gold Blue Yellow Diamond Earrings 0.19ct