| Item Code | 405777 |
|---|---|
| Approx. Weight | 4 g |
| Warranty | 12 months |
| Metal | 14k Gold |
| Width | 1/2in (13mm) |
| Length | 1 1/16in (22mm) |
| Earring Type | Hanging, Hoop, Hypoallergenic, Dangles |
| Jewelry Shape | Heart |
| Carat Weight | 1 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Shape | Round |
| Color | H |
| Clarity | SI |
| Stone Setting Type | Pave |
14K Gold Dangle Diamond Heart Earrings for Women 1.5ct
Regular Price: $3,525.00
14K Gold Diamond Double Heart Drop Earrings for Women 1.7ct by Luxurman
Regular Price: $4,101.00
Unique Luxurman Drop Earrings White & Pink Diamond Heart Earrings 14k Gold
Regular Price: $3,622.00
Solid 14K Gold Large Heart Diamond Stud Earrings for Women 1ct by Luxurman
Regular Price: $2,266.00
14k Gold Pave Diamond Heart Earrings for Women 1 Carat Diamond Studs
Regular Price: $2,231.00
14K Gold Heart Diamond Hoop Earrings Inside Out Design 1 Carat by Luxurman
Regular Price: $2,865.00
14K Gold Pave Diamond Heart Earrings for Women 0.76ct
Regular Price: $1,961.00
Luxurman Heart Shaped Diamond Earrings for Women 14k Gold Studs 0.76ct
Regular Price: $2,139.00
Real 10K Gold Fully Iced Out Puffed Diamond Crown Heart Pendant 1 Carat
Regular Price: $2,500.00
14K Gold Diamond Heart Shaped Ring 1.15ct
Regular Price: $3,064.00
Pave Diamond Flower Ring 0.92ct 14K Gold
Regular Price: $2,578.00
| Question: | |
| Answer: |
You can redeem it at checkout. If you are not able to, please give us a call and we will assist you |
Loading...Share your thoughts with other customers
Write a review
Wendy
Dec 26, 2014
Kylie
Dec 22, 2014
Journey Diamond Earrings For Women in 14k Gold 1.1ct
18K Gold Peridot Diamond Chandelier Earrings 0.99ct
by Charisse Jan 19, 2021