| Item Code | 870102 |
|---|---|
| Approx. Weight | 15 g |
| Warranty | 12 months |
| Metal | 14k Gold |
| Width | 11/16in (18mm) |
| Length | 2 3/8in (60mm) |
| Earring Type | Hanging, Hypoallergenic, Chandelier, Drops |
| Earring Back | Push |
| Finish | Polished |
| Carat Weight | 13 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Shape | Round, Baguette, Pear, Marquise |
| Color | G |
| Clarity | VS |
| Stone Setting Type | Prong |
Dangling Designer Diamond Drop Earrings 6.5ct 18K Gold Yellow Diamonds
Regular Price: $47,192.00
Unique 18K Gold Ladies Designer Diamond Flower Earrings Blue Sapphires
Regular Price: $33,837.00
Pre-Owned Platinum Authentic Tiffany & Co Pearl and Diamonds Earrings 2.4ct
Regular Price: $39,860.00
There are no questions for this product.
Loading...
Elegant 14K Gold Diamond Drop Earrings for Women | Screw Back | 0.52ct
Custom 14K Gold Lab Diamond Stud Earrings for Women | Yellow Princess White Round Cut | 2ct