| Item Code | 890913 |
|---|---|
| Warranty | 12 months |
| Approx. Weight | 21 g |
| Metal | 10k Gold |
| Width | 1 1/4in (33mm) |
| Length | 1 3/4in (43mm) |
| Pendant Type | Medusa |
| Jewelry Shape | Round |
| Personalization | Yes |
| Carat Weight | 0.61 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Shape | Round |
| Color | G-H |
| Clarity | VS-SI |
| Stone Setting Type | Pave |
10k Gold Medusa Medallion Versace Style Diamond Pendant 1.86ct
Regular Price: $10,451.00
10K or 14K Gold Versace Style Diamond Pendant Medusa Medallion 0.62ct
Regular Price: $6,227.00
Versace Style Medusa Head Diamond Pendant Medallion 0.52ct 10k Gold
Regular Price: $7,889.00
14K Gold Unisex Diamond Versace Style Pendant 0.60ct Medusa Medallion
Regular Price: $4,807.00
14K Gold Vintage Versace Style Diamond Pendant Medusa Medallion 2ct
Regular Price: $5,166.00
| Question: | |
| Answer: |
By default this charm will fit about 8mm chain. But we can custom make the bail to fit any size chain, so to be safe when you place your order please make a note in Additional Instructions field, which is just above Place Order button, and mention what type of chain you have and mm size of the lock (lock is usually the widest part of the chain that has to fit through the pendant's bail). |
Loading...48 West 48th St, STE 302 New York, NY 10036
Hours Monday - Friday 11:00 AM - 6:30 PM
Phone 1-212-398-3123
Address: 48 West 48 St., Suite 302, New York, NY 10036.
1-212-398-3123. © 2026 ItsHot.com |
Terms & Conditions | Privacy Policy
Unique 14k Gold Saint Lazarus On Crutches With Dogs Diamond Statue Pendant
10K or 14K Gold Handcuffs With Key Diamond Pendant 9ct Miniature Cuffs
by tyler Dec 24, 2018