| Item Code | 501087 |
|---|---|
| Approx. Weight | 2 g |
| Warranty | 12 months |
| Metal | 10k Gold |
| Width | 1/4in (6mm) |
| Length | 1/4in (6mm) |
| Earring Type | Studs |
| Jewelry Shape | Square |
| Earring Back | Screw |
| Carat Weight | 0.19 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Shape | Round |
| Color | H-I |
| Clarity | SI-I |
| Stone Setting Type | Pave |
Single 10K Gold Square Men's Diamond Stud Earring 0.6ct Pave Diamonds
Regular Price: $723.00
Pave Diamond Stud Earrings - 10K Gold Square Studs 0.33ct
Regular Price: $1,083.00
10K Gold White Princess & Round Cut Diamond Stud Earrings | for Men and Women | 1ct
Regular Price: $1,204.00
14K Gold Square Shaped Diamond Stud Earrings 0.41ct
Regular Price: $917.00
Square 14K Gold Diamond Stud Earrings for Men and Women | Pyramid Design | 0.48ct
Regular Price: $1,236.00
Unique Wedding Bands 10K Gold 5 Row Diamond Ring for Men
Regular Price: $1,903.00
Large Sterling Silver Men's Diamond Cross Pendant 1.14ct
Regular Price: $1,252.00
Hollow 10k Gold Rope Chain For Men & Women Sparkle 2.5mm Wide
Regular Price: $781.00
Small Diamond Cross Pendant 0.3ct 10K Gold
Regular Price: $754.00
Men's Solid 10k Gold Real Diamond Basketball Pendant 0.8ct
Regular Price: $1,945.00
Diamond Cut Curb Chain Necklace in 14K Gold 3.5mm 22"
Regular Price: $2,473.00
White and Black Diamond Iced Out Skull Pendant in 10K Gold 0.83ct
Regular Price: $2,607.00
There are no questions for this product.
Loading...Share your thoughts with other customers
Write a review
michael
Jun 27, 2023
Duane
Jan 16, 2020
Alyssa
Dec 8, 2014
amy
Jul 26, 2014
Missouri,US
kate
Jul 4, 2013
48 West 48th St, STE 302 New York, NY 10036
Hours Monday - Friday 11:00 AM - 6:30 PM
Phone 1-212-398-3123
Address: 48 West 48 St., Suite 302, New York, NY 10036.
1-212-398-3123. © 2026 ItsHot.com |
Terms & Conditions | Privacy Policy
14K Gold Invisible Set Diamond Stud Earrings 0.28ct
14K Gold Square Shaped Diamond Stud Earrings 0.41ct