| Item Code | 501001 |
|---|---|
| Approx. Weight | 10 g |
| Warranty | 12 months |
| Metal | 10k Gold |
| Ring Style | Birthstone |
| Width | 3/4in (18mm) |
| Length | 31/32in (25mm) |
| Carat Weight | 1.5 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Color | H |
| Clarity | SI-I |
| Stone Setting Type | Pave |
1 Carat Men's Diamond Gold Ring by Luxurman 10K or 14K Wedding Band
Regular Price: $3,239.00
10K or 14k Gold Lab Grown White and Black Diamond Ring l 1.5ct l G, VS for Men
Regular Price: $3,105.00
Luxurman 1 Carat Men's Diamond Ring 10K or 14K Yellow Rose White Gold Pinky Ring
Regular Price: $3,282.00
10K or 14K Gold Masonic Diamond Ring 0.05ct for Men
Regular Price: $3,383.00
Luxurman 10K or 14K Gold White & Black 1.5 carat Diamond Pinky Ring for Men
Regular Price: $3,939.00
Men's 10K or 14K Gold Comfort Fit Diamond Wedding/Eternity Band Luxurman 0.9c
Regular Price: $3,840.00
10K or 14K Gold Men's Baguette Diamond Ring 1.23ct
Regular Price: $3,306.00
10K or 14K Men's Designer Diamond Ring 1.10ct
Regular Price: $3,950.00
There are no questions for this product.
Loading...Share your thoughts with other customers
Write a review
Angela
Aug 18, 2018
wayne
Aug 4, 2016
Georgia,US
Kylie
Dec 5, 2013
Morgan
Nov 25, 2013
Austin
Oct 15, 2013
48 West 48th St, STE 302 New York, NY 10036
Hours Monday - Friday 11:00 AM - 6:30 PM
Phone 1-212-398-3123
Address: 48 West 48 St., Suite 302, New York, NY 10036.
1-212-398-3123. © 2026 ItsHot.com |
Terms & Conditions | Privacy Policy
14K Gold Three Stone Diamond Engagement Ring 1.25ct 3/16 in (5mm)
14K Gold Designer Diamond Engagement Ring 1.88ct