| Item Code | 406899 |
|---|---|
| Warranty | 12 months |
| Approx. Weight | 14 g |
| Metal | 10k Gold |
| Width | 2 7/8in (72mm) |
| Length | 2 1/8in (53mm) |
| Pendant Type | Cross |
| Jewelry Shape | Cross |
| Carat Weight | 3.33 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Shape | Round |
| Color | H |
| Clarity | SI |
| Stone Setting Type | Bezel, Pave |
Egyptian Ankh Cross Diamond Pendant for Men in 10K or 14K Gold G VS
Regular Price: $7,263.00
Large Symbol of Life Egyptian Ankh Diamond Cross Pendant in 10K or 14K Gold 2.5ct
Regular Price: $12,747.00
Large Iced Out Diamond Cross Pendant for Men in 14k Gold Side Diamonds
Regular Price: $6,692.00
Religious 14K Gold Diamond Jesus Cross Pendant for Men 1.05ct
Regular Price: $5,722.00
Men's 14K Gold Diamond Cross Pendant | Large Jesus on the Cross 8ct
Regular Price: $10,498.00
Religious Men's 14K Gold Diamond Cross Pendant 2.58ct
Regular Price: $6,551.00
Large Diamond Ankh Cross Pendant for Men 10K or 14K Gold 2.5 Inches 7 Carats
Regular Price: $14,329.00
Unique 10K or 14K Gold Large Cuban Link Cross Diamond Pendant for Men 2.5ct 3 inch
Regular Price: $7,805.00
There are no questions for this product.
Loading...Share your thoughts with other customers
Write a review
Jamaal
Dec 13, 2024
48 West 48th St, STE 302 New York, NY 10036
Hours Monday - Friday 11:00 AM - 6:30 PM
Phone 1-212-398-3123
Address: 48 West 48 St., Suite 302, New York, NY 10036.
1-212-398-3123. © 2026 ItsHot.com |
Terms & Conditions | Privacy Policy
10K Gold Versace Style Diamond Pendant Medusa Head Medallion for Men 0.5ct
Large Solid 10K Gold Egyptian Pharaoh Head Diamond Pendant for Men 3.5in