| Item Code | 501210 |
|---|---|
| Warranty | 12 months |
| Approx. Weight | 18 g |
| Metal | 10k Gold |
| Width | 3/8in (10mm) |
| Length | 7 7/8in (200mm) |
| Carat Weight | 3.22 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Color | H-I |
| Clarity | SI-I |
| Stone Setting Type | Pave |
Men's Diamond Bracelet Solid 10k Gold Mariner Chain Style 3.5 Carats
Regular Price: $7,066.00
Men's Diamond Bracelet 10K Gold 3ct Pave Diamonds
Regular Price: $7,391.00
Rose White Yellow Gold Diamond Bracelet for Men 10K 3.48ct
Regular Price: $6,837.00
Real 10K or 14K Gold Cuban Chain Link Diamond Bracelet for Men | Clover Sphere Design | 4ct
Regular Price: $8,182.00
Men's Real Diamond Bracelet 10K Gold 4ct
Regular Price: $7,254.00
Men's 10K Gold Pave Diamond Bracelet 4.60ct
Regular Price: $7,221.00
Pave Real Diamond Bracelet for Men 10K Gold 3.18ct
Regular Price: $8,440.00
Solid 10k Gold Men's Diamond Bracelet by Luxurman 3 Carats of Diamonds
Regular Price: $9,078.00
Charm 10K or 14K Gold Diamond Cross Bracelet for Men | Infinity Link Design | 2.5ct
Regular Price: $8,373.00
10K Gold Pave Diamond Bracelet for Men 2.75ct by Luxurman
Regular Price: $8,178.00
Men's 14K Yellow Gold Miami Cuban Link Curb Chain 8mm Wide 22in-40in Long
Regular Price: $10,902.00
Hollow 14k Gold Franco Chain For Men Square 4.5mm Wide
Regular Price: $7,450.00
| Question: | |
| Answer: |
Yes, this bracelet is made out of solid 10k gold. And yes, all the diamonds in our jewelry are 100% authentic and naturally mined stones and they will pass any diamond test. |
| Question: |
can you make this in a 10inch length? by Kent Oct 29, 2022 |
| Answer: |
Yes, we can absolutely custom make this 10K Gold bracelet for you in 10 inches. Please email us at sales@itshot.com or call us at at 1-212-398-3123 for more information. |
Loading...Share your thoughts with other customers
Write a review
Tramere
Dec 11, 2025
Never Dissapoint!
Sheldon
Nov 19, 2022
Wayman
Jun 14, 2022
SC,US
48 West 48th St, STE 302 New York, NY 10036
Hours Monday - Friday 11:00 AM - 6:30 PM
Phone 1-212-398-3123
Address: 48 West 48 St., Suite 302, New York, NY 10036.
1-212-398-3123. © 2026 ItsHot.com |
Terms & Conditions | Privacy Policy
Pave Real Diamond Bracelet for Men 10K Gold 3.18ct
Men's 10K Gold Diamond Bracelet 3ct
by South Jan 14, 2023