| Item Code | 501493 |
|---|---|
| Approx. Weight | 4 g |
| Warranty | 12 months |
| Metal | 10k Gold |
| Width | 7/16in (11mm) |
| Length | 7/16in (11mm) |
| Earring Type | Studs |
| Jewelry Shape | Square |
| Earring Back | Screw |
| Carat Weight | 1.31 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Shape | Round |
| Color | Black |
| Clarity | AAA |
| Stone Setting Type | Pave |
Large Black Diamond Cluster Earrings 3.5 ct 10K Gold Studs
Regular Price: $3,031.00
3 Carat Black Diamond Stud Earrings Clusters 14K Gold
Regular Price: $2,404.00
14K Gold Cluster Black Diamond Stud Earrings 4.32ct
Regular Price: $3,592.00
Designer 14K Gold White Black Diamond Stud Earrings 1.92ct
Regular Price: $2,093.00
White Pink and Black Diamond Stud Earrings 2.2ct 14K Gold
Regular Price: $2,396.00
White Yellow and Black Diamond Stud Earrings 2.20ct 14K Gold
Regular Price: $2,588.00
14k Gold White Black Diamonds Stud Earrings 1.45ct
Regular Price: $2,739.00
Unique White Black Diamond Earrings 0.6ct 14K Gold Studs
Regular Price: $1,561.00
There are no questions for this product.
Loading...Share your thoughts with other customers
Write a review
Andre
Aug 3, 2020
MD,US
Susan
Feb 7, 2014
Justin
Dec 5, 2013
Bailee
Dec 5, 2013
48 West 48th St, STE 302 New York, NY 10036
Hours Monday - Friday 11:00 AM - 6:30 PM
Phone 1-212-398-3123
Address: 48 West 48 St., Suite 302, New York, NY 10036.
1-212-398-3123. © 2026 ItsHot.com |
Terms & Conditions | Privacy Policy
14K Gold Inside Out Diamond Hoop Earrings 4.6ct
10K Gold White Black Diamond Earrings 1.21ct